Ģimenēm ar bērniem — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Ģimenēm ar bērniem

Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz 7 gadu vecumam ir bez maksas (ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta). Apsardze ir tiesīga prasīt bērna vecumu apliecinošu dokumentu. 

Vecākiem, kas plāno ņemt uz pasākumiem bērnus jaunākus par 3 gadiem, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.

Gan Mežaparka Lielajā estrādē, gan Daugavas stadionā drošības un koncerta mākslinieciskā risinājuma dēļ bērnu ratiņus nebūs iespējams novietot ejās. Bet, ja esat nolēmuši apmeklēt šos koncertus ar zīdaiņa vecuma bērniem un doties ar ratiem Mežaparka Lielās estrādes teritorijā, lūgums izvēlēties saliekamos ratiņu modeļus, kas aizņem mazāk vietas un ir novietojami zem sēdvietām. Savukārt, Daugavas stadionā ratus (dažāda modeļa) varēsiet atstāt tribīņu gaiteņos vai pie tribīnēm, netraucējot skatītāju kustībai. Koncerta laikā tos varēs arī novietot velonovietnēs pie Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona, kur tie būs drošībā. Rīkotāji atbildību par personīgām mantām neuzņemas.

Atgādiniet saviem bērniem par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja viņš ir apmaldījies. Bērnam vai nu jāzina no galvas vecāku tālruņa numurs, vai jāuzraksta tas uz lapiņas un jāieliek kabatā. Atgādiniet, ka nedrīkst runāt ar aizdomīgiem svešiniekiem, nedrīkst ļaut sevi aiztikt un skarties klāt. Īpaši uzsveriet, lai neiet līdzi un nekur nebrauc kopā ar nepazīstamiem, kā arī neko neņem no svešinieka – pārtiku, priekšmetus, naudu un tml. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, informācijas centrā, pie policijas darbiniekiem, mediķiem.