Rīgā izskanēs pēdējās gaidāmo Dziesmu un deju svētku Ieskaņas koncerts — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Rīgā izskanēs pēdējās gaidāmo Dziesmu un deju svētku Ieskaņas koncerts

2017. gada 19. jūlijs

Šovasar īpašos ieskaņas koncertos visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru.

Piektdien, 21. jūlijā, plkst. 21.00 Bastejkalnā rīdzinieki un Eiropas koru olimpiādes dalībnieki varēs iepazīties ar Simtgades Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" jaukto koru repertuāru Rīgas pilsētas kolektīvu izpildījumā. Koncertā piedalīsies 1500  Rīgas pilsētas jaukto koru dalībnieku, solisti Daumants Kalniņš, Ance Krauze, pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā un Dziesmu svētku Noslēguma koncerta virsdiriģenti.

“Ieskaņas koncerti reizē ir darba process un muzikāls baudījums gan skatītājiem, gan dalībniekiem. Tieši šajos koncertos vērtējam, kā katra konkrēta dziesma izskan lielajā kopkorī, kā veidojas koncerta programma. Mums – Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskajai kmandai – šis ir aprobācijas un analīzes laiks, bet ik koncertā – Talsos, Jēkabpilī, Dikļos vai, ceram, arī Rīgā esam piedzīvojuši patiesi emocionālus un neatkārtojamus brīžus, kas liecina – Noslēguma koncerta repertuārs jau “iedzīvojies” gan kordziedātāju, gan skatītāju sirdīs,” stāsta Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

Ieskaņas koncertā Rīgā izskanēs gan koru klasika Alfrēda Kalniņa “Dziedot dzimu, dziedot augu”  J.Vītola “Gaismas pils”, M.Brauna “Saule, Pērkons, Daugava” u.c. opusi,  gan speciāli svētkiem radītie jaundarbi.

Dziesmu un deju svētku Ieskaņas koncerts Rīgā notiek Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes ietvaros. Koncerts ilgs vienu stundu un 30 minūtes, ieeja tajā ir bezmaksas. Koncerta apmeklētājiem jāņem vērā pasākuma formāts – stāvus pasākums, bez īpaši ierīkotām sēdvietām.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies 2018. gadā Latvijas valsts simtgades svinību zīmē. Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.