Informēs par Dziesmu un deju svētku dalībnieku elektronisko reģistrāciju — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Informēs par Dziesmu un deju svētku dalībnieku elektronisko reģistrāciju

2018. gada 26. janvāris

Otrdien, 30. janvārī, plkst. 10:00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē (K.Barona ielā 1) Dziesmu un deju svētku organizatori kopā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu SQUALIO un SIA “Rīgas Karte” iepazīstinās Svētku koordinatorus no 118 pašvaldībām ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku jaunievedumu - dalībnieku elektronisku reģistrāciju: ātru, vieglu un mūsdienīgu veidu, kā nodot Svētku rīkotājiem nepieciešamos datus daudzfunkcionālas Dalībnieka kartes izveidei. Elektroniska reģistrācija Dziesmu un deju svētkiem notiek pirmo reizi.

Pasākumā piedalīsies:

  • Dace Melbārde, kultūras ministre, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāja
  • Eva Juhņēviča, Dziesmu un deju svētku izpilddirektore
  • Sandis Kolomenskis, SQUALIO valdes loceklis
  • Leons Bemhens, RP SIA RĪGAS SATIKSME valdes priekšsēdētājs
  • Una Petrauska, KPMG zvērinātu advokātu biroja vadītāja
  • Arturs Mednis, sociālo mediju eksperts

Pasākumam varēs sekot Facebook tiešraidē. 

Dalībnieku elektroniska reģistrācija notiks www.dziesmusvetki.lv no 1. līdz 13. februārim (ieskaitot), tāpēc Svētku rīkotāji aicina dalībniekus sagatavot nepieciešamo informāciju - e-pastu vai mobilā tālruņa numuru, kurš tiek lietots ikdienā, fotogrāfiju augšuplādei (seja ir centrā, nav aizsegta, gaišs fons, skatiens vērsts kamerā, attēlā nav citu personu un/vai priekšmetu, 460 x 575 pix, 5 MB max, formāts “jpg”). Dalībniekiem būs jānorāda visi kolektīvi, kuru sastāvā plāno piedalīties Svētkos, kā arī jāatzīmē primārais kolektīvs, kura nosaukums tiks rakstīt uz Dalībnieka kartes.

Gaidāmo Svētku Dalībnieku karte būs daudzfunckionāla – tā kalpos gan kā dalībnieka identifikācijas dokuments, gan kā dalībnieka ikdienas neatņemama sastāvdaļa, jo ar to varēs bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu, saņemt ēdināšanas pakalpojumus Svētku norises vietās, iekļūt mēģinājumu un koncertu norises vietā.

Elektronisko dalībnieku reģistrācijas sistēmu bezmaksas, kļūstot par Svētku ziedotāju, izveidojis informācijas tehnoloģiju uzņēmums SQUALIO atvērtās privātās iniciatīvas “CultureTech: 100 labākie risinājumi Latvijas kultūrai” ietvaros. SQUALIO ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums, kas jau 20 gadus Latvijā nodrošina programmatūras un mākoņpakalpojumu licenču tirdzniecību, konsultācijas un atbalstu, kā arī programmatūras inventarizācijas un audita pakalpojumus saviem klientiem – gan maziem uzņēmumiem, gan lielām organizācijām.

SIA „Rīgas karte” ir RP SIA „Rīgas satiksme” (RS) un uzņēmuma Conduent France (agrāk zināma kā ACS Solutions France) kopuzņēmums, kas Latvijā darbojas kopš 2008. gada. Rīgas Karte uztur RS elektroniskās biļetes maksājuma sistēmu. Vispārīgā prakse ir tāda, ka braukšanas kartes tiek izmantotas tikai sabiedriskajam transportam. Rīgas transporta karte iekļauj plašāku funkcionalitāti, to var izmantot arī kā elektroniskās naudas karti un maksāt par stāvvietu, gan izmantot kā elekroniskās reģistrācijas un elektronisko maksājumu uzskaites karti. Karte tiek izmantota visās Rīgas skolās kā pusdienu elektroniskās reģistrācijas līdzeklis.   

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons.