Māra Bišofa izstāde „Dziesmu un deju svētki. 12 sietspiedes“. — XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Māra Bišofa izstāde „Dziesmu un deju svētki. 12 sietspiedes“.

2018. gada 6. jūnijs

Galerijā NEPUTNS Rīgā no 2018. gada 12. jūnija – 10. augustam apskatāma grafiķa Māra Bišofa izstāde „Dziesmu un deju svētki. 12 sietspiedes“. 

Māris Bišofs ir Zīmētājs. Mākslinieka asajā, mikroskopiskajā skatā viss tiek pamanīts. Tas ir škietami distancēts, bet nekad ne virspusējs. Kaut bieži viņa perspektīva izvēlēta it kā raugoties no gaisa balona, Bišofa vērojums ir precīzs, to jēga meklējama starp „rindām“. Grafiķis atklāj jaunas šķautnes mums šķietami zināmajā, nekopējot realitāti. Šoreiz zem „Zīmētāja mikroskopa“ - Dziesmu un deju svētki.

Māris Bišofs radījis Dziesmu un deju svētkiem veltītu 12 zīmējumu ciklu. Tajos mākslinieks sev raksturīgā rokrakstā analizē svētkus, atklāj jaunus vaibstus un rosina skatītāju uzdod jautājumus par tiem, svētku vietu mūsu dzīvēs. 

Grafiķa Māra Bišofa radītie 12 zīmējumi ir iespiesti sietspiedes tehnikā. 

Māra Bišofa zīmējumu cikls „Dziesmu un deju svētki“ izdots īpašā 2019. gada kalendārā. Kalendāra māksliniece un grafiķe ir Ilze Kalnbērziņa – Prā. 

Izstādes norises vieta:Galerija NEPUTNS  Tērbatas iela 49/ 51, LV-1011  Rīga

Izstādes norises laiks:2018. gada 12. jūnijs – 10. augusts.

Izstādes kurators:

Uldis Mākulis

Izstādi organizē:

Kultūras birojs „Hydrargyrum“ sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. 

Izstādi un kalendāru atbalsta:

Izdevniecība NEPUTNS, ANTALIS, BERTA.ME, tipogrāfijas ADVERTS un ULMA, Ting Print, žurnāli IR, Rīgas Laiks, Satori un Bad Dog.