Par konferenci

Konferences programma PDF formātā

2. novembrī no plkst. 9.30 līdz 17.30 multifunkcionālajā konferenču un pasākumu centrā “Fantadroms” (Jaunā Teika: G. Zemgala gatve 74a, biroju ēka Henrihs) notiks XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku (turpmāk – Svētku) izvērtēšanas konference “Tradīcija. Līdzdarbība. Turpinājums”. Konferences laikā diskutēs par izaicinājumiem un risinājumiem svētku sagatavošanā un norisē, par jaunām tendencēm Dziesmusvētku nozarēs un kopienas iesaisti, savstarpēju sadarbību starpsvētku periodā un Svētku norises laikā, par Svētku nākotnes scenārijiem, kā arī analizēs koprepertuāra nozaru pasākumu māksliniecisko aspektu.

Klātienes dalībai konferencē interesenti tiek aicināti reģistrēties līdz 25. oktobrim ŠEIT. Dalība konferencē ir bez maksas.

“Dziesmu un deju svētku konferences fokusā esam izvirzījuši daudzus jautājumus, kas bija aktuāli ceļā uz Svētkiem un Svētku laikā. Konferences mērķis ir izvērtēt kopīgi padarīto, kā arī iezīmēt attīstības virzienus nākamajiem pieciem gadiem – kā un vai tradīciju ietekmē un turpmāk ietekmēs laikmeta tendences, sabiedrības paradumu un uzvedības modeļu maiņa, sadarbība visos sabiedrības un Svētku kustības līmeņos. Tieši šobrīd ir svarīgi paraudzīties, kas ir izdevies un kas maināms, uzlabojams turpmākajos piecos gados visās Dziesmusvētku kustības nozarēs gan no mākslinieciskās, gan no organizatoriskās puses. Konferencē gan klātienē, gan attālinātā formātā tiek aicināts piedalīties ikviens interesents,” akcentē Svētku izpilddirektore Daina Markova.

KONFERENCES PROGRAMMA

Konference sāksies ar ziņojumu daļu par svētku mākslinieciskās programmas jautājumiem  un dažādiem rīkošanas aspektiem, kur uzsvars tiks likts uz aizvadīto Svētku un dažādo svētku organizatorisko modeļu analīzi. Konferenci atklās kultūras ministres Agneses Loginas uzruna, turpinās LNKC Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas un attīstības nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna ar secinājumiem par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku māksliniecisko programmu un izaicinājumiem nākotnei, XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektore Daina Markova par aizvadīto svētku organizatoriskajiem izaicinājumiem, risinājumiem un uzdevumiem nākamajiem svētkiem. Klātesošie tiks iepazīstināti arī ar Svētku dalībnieku aptaujas rezultātiem, kā arī Igaunijas Dziesmusvētku modeli un Latviešu Dziesmusvētku Eslingenā rīkošanas pieredzi.

No plkst.13.00 sāksies paneļdiskusijas divās zālēs. Mazajā zālē notiks diskusijas un secinājumu apkopošana par koprepertuāra nozaru – kori (13.00), dejas (14.00), pūtēju orķestri (15.30) un koklētāju ansambļi (16.30) – sniegumu Svētkos: repertuāra izvēle, nozares dalībnieku noslodze, mākslinieciskais  līmenis, problēmas un secinājumi nākamajiem Svētkiem.

Lielajā zālē plkst.13.00 notiks paneļdiskusija “Līdzdarbība. Pašvaldības – tradīcijas vilcējspēks”, kurā kultūras centra “Siguldas devons” direktores un Svētku pašvaldību koordinatores Jolantas Borītes vadībā tiks runāts par pašvaldību izaicinājumiem svētku gatavošanā, kā arī būtiskākajiem secinājumiem pēc aizvadītajiem Svētkiem. Plkst. 14.00 paneļdiskusijā “Tradīcija. Turpinājums. Dalībnieks” tiks runāts par jaunajām tendencēm dziesmusvētku nozarēs, par līdzdalības formu daudzveidību un iekļaušanos tradīcijas kontekstā. Plkst. 15.30 paneļdiskusijā “Sadarbība: dziesma, deja vai gurķis” notiks saruna par svētku saturisko būtību, savstarpējo sadarbību un atbildību, ilgstpējas aspektiem, kā arī laikmeta tendencēm priekšstatu, uzvedības un paradumu modeļu maiņā un tā ietekmēm uz Svētku norisi. Konferenci noslēgs paneļdiskusija “Turpinājums”, kurā iezīmēs Svētku nākotni – kas un kāds būs nākotnes svētku dalībnieks, kādas varētu būt Svētku vērtību galvenās prioritātes nākamajos un turpmākajos Svētkos, repertuāra izvēle, dalībnieku noslodze, jauno infrastruktūru “spēles noteikumi” u. c. faktori, kuriem būtiski jāietekmē jau 2028. gada Svētku norise.

Tiešraidi no abām zālēm būs iespēja redzēt Svētku kanālos – dziesmusvetki.lv, Svētku profilā sociālo tīklu vietnē Facebook, kā arī sabiedrisko mediju platformā lsm.lv.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notika tradīcijas 150 gadu zīmē. Vairāk nekā 60 svētku pasākumos piedalījās 40 560 dalībnieku no 23 valstīm. XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esoša valsts iestāde. Konferences rīkotājs – Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Svētkus atbalstīja lieldraugi Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Elektrum, kā arī atbalstītāji Swedbank, Rimi, Food Union un Kārums, Mangaļi, Circle K Latvia, Latvijas Finieris, Dzintars, Spice, Bolt, Laima, Spilva, DHL, Coffee Address, padomdevējs – Pasaules dabas fonds.

REĢISTRĒTIES KONFERENCEI

Jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt uz

 

 

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.