Nozīmīgajā 150. jubilejas gadā “Latvijas Finieris” ir viens no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku atbalstītājiem. Tūkstošiem dziedātāju, dejotāju, muzikantu un svētku apmeklētāju priecēs SIA “Latvijas Finieris mežs” kopšanas cirtēs sarūpētās bērzu meijas, bet uzņēmumā ražotie bērza saplākšņa produkti būs plaši izmantoti deviņos scenogrāfijas projektos visā pilsētā – sākot no informatīvām zīmēm un dekorācijām, līdz skatuvju grīdām un akustiskām konstrukcijām.
“Šis ir īpašs gads. Tautas izcilākajam, kopīgi veidotajam kultūras meistardarbam – Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem – svinam 150. jubileju. Tā ir laika pārbaudi izturējusi, pasaules mērogā unikāla tradīcija, tautas vērtību vienotāja, neatņemama daļa no mūsu nacionālās identitātes,” uzsver “Latvijas Finiera” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis. “Tāpat kā kultūra veido tautas dvēseli, Latvijas tautsaimniecība balstās mūsu auglīgajā zemē un cilvēkos, kas to ikdienā kopj un rada vērtību. Tāpēc atbalsts, ko mūsu uzņēmuma kolektīvs sniedz svētkiem, ir ļoti zīmīgs – pašu zemē audzēti un kopīgā darbā tapuši bērza saplākšņa produkti. Mēs “Latvijas Finierī” esam divkārt lepni – svētkos dažādu kolektīvu sastāvos piedalīsies daudzi darbinieki, turklāt arī mūsu uzņēmums šogad atskatās pusotru gadsimtu senā vēsturē.”
“Dziesmu un deju svētki netop paši – tos veido dalībnieki, pašvaldības, valsts un uzņēmumi. Mēs pamatoti varam dēvēt šo par lielāko sadarbības projektu mūsu valstī un mūsu lepnumu, kurā piedzīvojam neaizmirstamas emocijas, kopības sajūtu un jaudīgas sadarbības spēku. “Latvijas Finiera” atbalsts reizē demonstrē atbildīgu un saimniecisku pieeju mūsu pašu augstvērtīgajiem resursiem un produktiem. Šoreiz mums tas ir ļoti būtiski, jo viena no Svētku vadlīnijām ir ilgtspēja, kas caurauž gan organizatorisko, gan māksliniecisko procesu. Esam no sirds pateicīgi katram, kas individuāli un uzņēmumu līmenī atbalsta svētkus,” akcentē XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektore Daina Markova.
Svētku nedēļā “Latvijas Finiera” bērza saplākšņa produktus varēs ieraudzīt virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanas pasākumā, svētku gājienā “Novadu dižošanās”, Zaļās skatuves konstrukcijā Esplanādē, tautas tērpu skatē “Mēnesnīcā”, bērnu un jauniešu ansambļu vokālajā koncertā "Es vēlos sev ko pastāstīt", kokļu koncertā “Laika upe”, tautas lietišķās mākslas izstādē, deju lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs” Daugavas stadionā, kā arī mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu koncertā “Saules dziesmu audeklā”.
Būtisku finansiālu atbalstu uzņēmums sniedzis arī režisora Māra Martinsona topošajai spēlfilmai “Zeme, kas dzied”, kas vēsta par Dziesmusvētku tradīcijas pirmsākumiem. Tāpat jāatzīmē, ka “Latvijas Finieris” svētku organizatoru piešķirtās bezmaksas biļetes (kopumā 68) uz dažādiem koncertiem nodevis “Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijai”, dodot iespēju Latvijas nozīmīgāko kultūras notikumu klātienē piedzīvot vismaz daļai bērnu, kas palikuši bez vecāku gādības. Kopumā “Latvijas Finiera” atbalsts Dziesmu un deju svētku pasākumu norisei un vēstures iemūžināšanai šogad pārsniedzis 100 000 eiro.
Tiekamies svētkos, kur dejotāju soļi un kopkora balsu tūkstoši rezonēs Mežaparka Sidraba birzs akustiskajos paneļos, kas arī veidoti no “Latvijas Finierī” ražotiem bērza saplākšņiem!
Uzņēmums “Latvijas Finieris” ir slēgta akciju sabiedrība. Kopā ar vairākiem meitasuzņēmumiem tā veido daudznozaru koncernu “Latvijas Finieris”, kura galvenais darbības virziens ir pielāgotu bērza saplākšņa izstrādājumu ražošana, pētniecība, attīstība un pārdošana ar zīmolu “Riga Wood”. Mūsu bērza finiera un saplākšņa ražotnes atrodas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, bet produkti tiek piegādāti uz 70 pasaules valstīm klientiem dažādās industriālajās nozarēs. Bērza saplāksnis tiek izmantots, piemēram, betona veidņu sistēmām un sastatnēm, skatuvēm, interjera risinājumiem, tostarp dekoratīviem sienu un griestu apšuvumiem, galdniecības izstrādājumiem, mēbelēm un veikalu aprīkojumam, transporta grīdām, sienām un plauktiem, jūras transportam, augstas kvalitātes iepakojumam utt.
Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu ražošana.
“Latvijas Finiera” vēstures pirmsākumi meklējami 1873. gadā, vienlaicīgi ar Dziesmu svētku ieskanēšanos, kad Rīgas pievārtē durvis vēra kokapstrādes uzņēmums “F. V. Nather”, kas 1907. gadā pirmais Latvijā uzsāka saplākšņa ražošanu. Vairākkārt mainot īpašniekus, 1939. gadā tas ieguva nosaukumu “Latvijas Bērzs”, kas savukārt vēlāk kļuva par vienu no “Latvijas Finiera” struktūrvienībām, tā veidojot 150 gadu saikni līdz uzņēmuma šodienai.
Papildu informācija:
Pauls Beķeris, AS „Latvijas Finieris” sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālrunis 67065999; mob. tālr. 27015375
e-pasts:
; www.finieris.lv